«Τεσσάρα» με… υπογραφή CR7 η Ρεάλ

Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να πετυχαίνει δύο γκολ, το ένα καλύτερο από το άλλο, η Ρεάλ συνέτριψε με 4-0 την Οσασούνα στη Μαδρίτη για την 34η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν και παρέμεινε σε απόσταση τριών βαθμών από την πρωτοπόρο Ατλέτικο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τη «βασίλισσα» η οποία πήρε προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 6ο λεπτό, χάρη σε ένα απίστευτο σουτ του Ρονάλντο από αριστερά, ενώ ο ίδιος παίκτης με έναν ακόμη κεραυνό στο 52′, ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0.

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα ο Σέρχιο Ράμος έγραψε το 3-0 για τους Μαδριλένους, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Κάρλο Αντσελότι αντικατέστησε τον Ρονάλντο, θέλοντας να μην τον επιβαρύνει ενόψει του επαναληπτικού με τη  Μπάγερν Μονάχου για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Η «βασίλισσα» πάντως δεν κατέβασε ταχύτητα και επτά λεπτά πριν το φινάλε κατάφερε να φτάσει και σε τέταρτο γκολ, αυτή τη φορά με τον Καρβαχάλ.