Δεν χάνει το Τσάμπιονς Λιγκ η Λιλ

Ακόμη ένα βήμα για την κατάληψη της τρίτης θέσης που οδηγεί στο Τσάμπιονς Λιγκ έκανε η Λιλ, η οποία επικράτησε 2-1 της Μπορντό για την 35η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι, που παρέμειναν για δωδέκατη αγωνιστική αήττητοι, άνοιξαν το σκορ στο 23′ με τον Καλού, ενώ στο 68′ ο Μέντες ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0. Η Μπορντό τρία λεπτά αργότερα μείωσε σε 2-1 χάρη στο πέναλτι του Ζουσιέ, ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από το ματς.

Μάλιστα η Λιλ είχε την ευκαιρία να πετύχει και τρίτο τέρμα, όμως ο Καλού στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων αστόχησε από το σημείο του πέναλτι.