Μπόχουμ – Λειψία 0-1: Έδωσε λύση ο Ενκουνκού (hls)

Με γκολ του Κρίστοφερ Ενκουνκού στο 82ο λεπτό, η Λειψία… απέδρασε με τους τρεις βαθμούς από το "Ρούρσταντιον", επικρατώντας 1-0 της αξιόμαχης Μπόχουμ.

Με γκολ του Κρίστοφερ Ενκουνκού στο 82ο λεπτό, η Λειψία… απέδρασε με τους τρεις βαθμούς από το “Ρούρσταντιον”, επικρατώντας 1-0 της αξιόμαχης Μπόχουμ.

Δείτε εδώ τα καλύτερα στιγμιότυπα

Οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια στο δεύτερο ημίχρονο με τους Λοσιλά και Αντβί – Αντζέι, έχασαν ευκαιρίες για να σκοράρουν, ωστόσο η… κυνική Λειψία βρήκε το γκολ που χρειαζόταν με τον “καυτό” Ενκουνκού και μπήκε δυναμικά στη διεκδίκηση μιας θέσης για το Champions League της επόμενης αγωνιστικής περιόδου.

Ο Σταφυλίδης έμεινε στον πάγκο της Μπόχουμ, ενώ ο Λαμπρόπουλος ήταν εκτός αποστολής.

H Λειψία “συγκατοικεί” στην τέταρτη θέση της Bundesliga με τις Φράιμπουργκ και Χόφενχαϊμ (όλες από 40 βαθμούς) , ενώ η Μπόχουμ είναι στην 11η θέση της κατάταξης με 29 βαθμούς.