Οι χούλιγκαν της Άντερλεχτ προκάλεσαν επεισόδια στο ντέρμπι με τη Σταντάρ Λιέγης, το οποίο δεν…. έληξε ποτέ!

Οι χούλιγκαν της Άντερλεχτ προκάλεσαν σοβαρά επεισόδια στο ντέρμπι με τη Σταντάρ Λιέγης, το οποίο δεν…. έληξε ποτέ!

Η Σταντάρ Λιέγης έκανε “πάρτι” στο Σεσλάν και ήταν μπροστά στο σκορ με 3-1 όταν οι χούλιγκαν της ομάδας των Βρυξελλών άρχισαν τη ρίψη καπνογόνων και φωτοβολίδων στον αγωνιστικό χώρο.

Ο διαιτητής Βαν Ντρίσχε διέκοψε το ματς για 15 λεπτά και με την επανέναρξη οι οπαδοί της Άντερλεχτ πέταξαν φωτοβολίδες ευθείας βολής και καπνογόνα με αποτέλεσμα να διακοπεί το παιχνίδι εις βάρος της Άντερλεχτ στο 63ο λεπτό.

Αρνητικό το κλίμα στο “στρατόπεδο” των πρωτευουσιάνων, οι οποίοι κινδυνεύουν με βαριά τιμωρία για όσα έγιναν στο ντέρμπι του βελγικού πρωταθλήματος, ενώ όλα δείχνουν ότι ο προπονητής της Άντερλεχτ, Φελίτσε Ματσού δεν θα συνεχίσει στην τεχνική ηγεσία.