Φούλαμ-Μπρεντφορντ 3-2: Νίκη και χωρίς τον Μίτροβιτς

Στο δεύτερο παιχνίδι του Summer Series της Premier League στην Αμερική, η Φούλαμ επικράτησε με σκορ 3-2 της Μπρέντφορντ, αν και αγωνίστηκε χωρίς τον Αλεξάνταρ Μίτροβιτς και χωρίς να έχει αποκτήσει ακόμη κάποιον νέο ποδοσφαιρστή.

Έγινε ένα αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι στη Φιλαδέλφεια, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, με τη Φούλαμ να ανοίγει το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με ένα υπέροχο αριστερό σουτ από τον Γουίλσον. Από στημένη φάση προήλθε η ισοφάριση για τις “μέλισσες”, όταν μετά από κόρνερ του Γένσεν, ο Λιούις Πότερ πήρε την κεφαλιά και ο Βισά από πολύ κοντά έστειλε τη μπα΄λα στα δίχτυα.

Στο 36ο λεπτό η Φούλαμ πήρε εκ νέου κεφάλι στο σκορ, πάλι με μακρινό σουτ, αυτή τη φορά με το δεξί πόδι του Ντε Κόρντοβα-Ριντ για το 2-1 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη, μέσα σε δύο λεπτά επιτεύχθηκαν δύο γκολ. Στο 47΄έγινε το 3-1 με ωραίο πλασέ του Βινίσιους και δευρερόλεπτα ατγότερα, ο Άγερ έγραψε το τελικό 3-2 για τη Φούλαμ στο ντέρμπι του δυτικού Λονδίνου, σε αμερικανικό έδαφος.