Μπέτις – Ατλέτικο Μαδρ. 0-0: Χωρίς ρίσκο, χωρίς γκολ (highlights)

Δίκαιη ισοπαλία χωρίς γκολ ανάμεσα σε Μπέτις και Ατλέτικο Μαδρίτης. Φτωχό θέαμα από τις δυο ομάδες.

Κακή Ατλέτικο Μαδρίτης

Η Μπέτις είχε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο και δεν κινδύνευσε καθόλου στο πρώτο ημίχρονο από την κακή δημιουργικά Ατλέτικο Μαδρίτης.

Οι παίκτες του Μανουέλ Πελεγκρίνι πάντως είχαν μόνο δύο καλές στιγμές και αυτές με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, τα οποία κατέληξαν άουτ από τους Άμπνερ (2′) και Αγιόθε (22′).

Το απόλυτο μηδέν

Η Ατλέτικο βελτιώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο αλλά όχι για να απειλήσει την Μπέτις. Αν εξαιρέσουμε άλλο ένα μακρινό σουτ του Αγιόθε (50′) δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα η ομάδα του Σιμεόνε.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν μια καλή στιγμή με την κεφαλιά του Ερμόσο να φεύγει κόρνερ από την επέμβαση του Ρουί Σίλβα (65′).

Με την μια ομάδα να εξουδετερώνει την άλλη και καθώς κανείς δεν ρίσκαρε στο γήπεδο φτάσαμε σε ένα λογικό 0-0.

Μπέτις: Ρουί Σίλβα – Σαμπαλί, Πεσέλα, Λουίζ Φελίπε, Άμπνερ – Ροντρίγκες, Ρόκα – Ρουιμπάλ (72′ Ρόδρι), Ίσκο (72′ Κρους), Αγιόθε – Μπόρχα Ιγκλέσιας (62′ Γουίλιαν)

Ατλέτικο Μαδρίτης: Όμπλακ – Σάβιτς, Βιτσέλ, Ερμόσο – Αθπιλικουέτα, Γιορέντε (46′ Μπάριος), Ντε Πολ (80′ Ρικέλμε), Λεμάρ (64′ Μοράτα), Καράσκο (64′ Λίνο) – Γκριεζμάν, Μέμφις (64′ Σαούλ)