Φράιμπουργκ – Βέρντερ 1-0: Νίκη με… buzzer beater του Φίλιπ! (highlights)

H επίμονη Φράιμπουργκ κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στη Βέρντερ, καθώς επικράτησε 1-0 της ομάδας από τη Βρέμη στο Europa Park με γκολ του Μαξ Φίλιπ στο 96ο λεπτό!

Οι γηπεδούχοι “εγκλωβίστηκαν” από τη Βέρντερ και δεν μπόρεσαν να βρουν τον τρόπο να παραβιάσουν την εστία του εξαιρετικού Παβλένκα, ο οποίος με δύο απίθανες επεμβάσεις είχε καταφέρει να διατηρήσει το “μηδέν”.

Οι αλλαγές του Κρίστιαν Στράιχ έδωσαν “πνοή” στην Φράιμπουργκ, η οποία είχε δοκάρι στο 90′ και μπόρεσε να σκοράρει το νικητήριο γκολ με σουτ του πρώην παίκτη της Βέρντερ, Μαξ Φίλιπ στο 96ο λεπτό.

Η Φράιμπουργκ πέτυχε δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στη Bundesliga, χωρίς βαθμό παραμένει η Βέρντερ.