Με άνεση η Ρεάλ (video)

Παρά το γεγονός ότι πήγε στην Ιταλία άνετη βαθμολογικά, η Ρεάλ Μαδρίτης δεν χαρίστηκε στην Ντιναμό Σάσαρι επικρατώντας με 83-58 για την ένατη αγωνιστική του πρώτου ομίλου.

Το παιχνίδι και η διαφορά του κρίθηκε στο τέταρτο δεκάλεπτο, όπου το επί μέρους σκορ ήταν 7-29 υπέρ των νικητών. Κακή στην αρχή η Ντιναμό (0/12 σουτ), πάλεψε για τρεις περιόδους το παιχνίδι, όμως το 1-20 επί μέρους σκορ από το 30ό λεπτό ως το 36΄ διέλυσε οποιαδήποτε προσπάθεια των γηπεδούχων.

Με τη νίκη αυτή η Ρεάλ έφθασε το 7-2 και θα παίξει την πρωτιά στο εντός έδρας παιχνίδι με την Έφες την τελευταία αγωνιστική. Η Σάσαρι έπεσε στο 1-8 και θα είναι τελευταία στον πρώτο όμιλο.

Τα δεκάλεπτα: 18-14, 33-41, 51-54, 58-83

Οι πόντοι:
Ντιναμό Σάσαρι: Λόγκαν 9, Σόσα 18, Φορμέντι 3, Σάντερς, Ντεβέτσι 5, Λαουάλ 8, Τσέσα 5, Ντάισον 2, Σατσέτι 3, Βανούτσο, Τόντιτς 5
Ρεάλ Μαδρίτης: Ρίβερς 9, Ρούντι 4, Νοτσιόνι 8, Καμπάτσο 6, Ματσιούλις 6, Ρέγες 14, Αγιόν 9, Κάρολ 11, Γιουλ 12, Μπουρούσης 2, Σλότερ 2