Νικά τουλάχιστον την Κιέβο…

«Στοπ» μπήκε στον αγωνιστικό κατήφορο της Ίντερ το βράδυ της Δευτέρας, με τους νερατζούρι να επιστρέφουν στα νικηφόρα αποτελέσματα κόντρα στην Κιέβο για τη 15η αγωνιστική του Καμπιονάτο. «Λευκή» ισοπαλία στην Τοσκάνη.

Έχοντας να νικήσει από τις 29 Οκτωβρίου (πέντε αγωνιστικές) η Ίντερ πήγε αποφασισμένη στη Βερόνα και προηγήθηκε στο 19′ έπειτα από κοντινή προβολή του Κόβασιτς.

Το 0-2 για τους ανώτερους Μιλανέζους, πέτυχε με σουτ ο Ρανόκια στο 55′ με τον Ντ’ Αμπρόζιο να κάνει τη σέντρα.

Η ομάδα του Μαντσίνι ανέβηκε έτσι στους 20 πόντους και την 11η θέση, ενώ η Κιέβο που ολοκλήρωσε τον αγώνα με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Μπότα στο 72′, έμεινε στους 13 βαθμούς, έναν μόλις παραπάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Στο 0-0 έμειναν Έμπολι και Τορίνο στην Τοσκάνη. Οι γηπεδούχοι έφτιαξαν περισσότερες φάσεις μπροστά από την εστία του Ζιλέ, ωστόσο δεν κατάφεραν να πετύχουν τέρμα. Η αποβολή του Γιάνσον στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων για τη «γκρανάτα» δεν πρόλαβε να επηρεάσει το ματς.

Η Έμπολι έφτασε έτσι τους 16 βαθμούς και παρέμεινε 14η, με την Τορίνο να ακολουθεί μία θέση πίσω με 14 πόντους.