Στάδιο Πιερλουίτζι Πένζο | 21 September 16:00
Venezia Venezia
0 - 0
Genoa Genoa
Τζένοα – Ρόμα 1-1: Με… γούρι τον Τσιτσιπά οι Γενοβέζοι σόκαραν τους Ρωμαίους! (videos)
Με γκολ του Ντε Βίντερ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων και υπό το βλέμμα του Στέφανου Τσιτσιπά, η Τζένοα πήρε βαθμό από τη Ρόμα στο 1-1 του "Λουίτζις Φεράρις" και άφησε τους "Τζιαλορόσι" χωρίς νίκη στη Serie A μετά από τέσσερις αγωνιστικές!
Αποθέωση για Τσιτσιπά στο Τζένοα – Ρόμα (video)
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς αποφάσισε να κάνει ένα ποδοσφαιρικό διάλειμμα από τις υποχρεώσεις του για το Davis Cup, εκμεταλλεύτηκε την παρουσία του στη Γένοβα και παρακολούθησε το παιχνίδι της Τζένοα με τη Ρόμα για τη Serie A.
«Όρθια» στις καθυστερήσεις η Φιορεντίνα
Με γκολ του Γκόζενς στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Φιορεντίνα απέφυγε την ήττα από τη Μόντσα στο «Αρτέμιο Φράνκι» και πήρε την τρίτη φετινή ισοπαλία στη φετινή Serie A.
Βενέτσια-Τορίνο 0-1: Έφυγε από τα… κανάλια με τους τρείς βαθμούς της νίκης
Δεύτερη νίκη στην 3η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήμαος πέτυχε η Τορίνο, στην έδρα της Βενέτσια με 0-1 και έχει ανεβεί πρόσκαιρα και με έναν αγώνα περισσότερο από τις άλλες έξι ομάδες που είναι στην δεύτερη θέση. Το γκολ
Τζένοα: «Ναυάγησε» του Ντε Χέα
Σε αδιέξοδο οδηγήθηκαν οι επαφές της Τζένοα με τον Νταβίντ Ντε Χέα, με τους Γενοβέζους να στρέφουν την προσοχή τους σε άλλες περιπτώσεις τερματοφυλάκων.
Ντε Χέα: Η μεγάλη επιστροφή
Η Τζένοα αποφάσισε να πιέσει για συμφωνία με τον Νταβίντ ντε Χέα αφού ο πρώην τερματοφύλακας της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ συμφώνησε να ενταχθεί στον σύλλογο.