Mπρέντφορντ: Τα γκολ από τα αποδυτήρια δεν αρκούν! (video)

Videos που αξίζει να δείτε

Oι «μέλισσες» πιάνουν στον ύπνο τους αντιπάλους τους για δύο σερί αγωνιστικές, αλλά στο τέλος φεύγουν ηττημένες από το γήπεδο...

Λένε ότι η αρχή είναι το ήμισυ του παντός, αλλά στο ποδόσφαιρο δεν ισχύει πάντα.

Σίγουρα δεν ίσχυσε στα δύο τελευταία παιχνίδια της Μπρέντφορντ για την Πρέμιερ Λιγκ.

Οι «μέλισσες», επισκέφτηκαν δύο δύσκολες έδρες, αυτές της Μάντσεστερ Σίτι και της Τότεναμ, ξεκινώντας σε αμφότερες με τον ιδανικό τρόπο, δηλαδή με γκολ στα πρώτα δευτερόλεπτα!

Κόντρα στους «γαλάζιους», η ομάδα του Τόμας Φρανκ, «χτύπησε» μόλις στα 22 δευτερόλεπτα μετά το εναρκτήριο λάκτισμα, με τον Γιοάν Ουισά να γράφει το 0-1.

Απέναντι στους «σπερς», ήταν η σειρά του Μπριάν Μπεμό να κάνει το ίδιο, σκοράροντας στα 23”, για να ανοίξει το σκορ κόντρα στην ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου.

Ήταν μόλις η δεύτερη φορά στην ιστορία της Πρέμιερ Λιγκ, που μία ομάδα, σκοράρει δύο σερί ματς στο πρώτο λεπτό. Η προηγούμενη ήταν όταν η Μάντσεστερ Σίτι, το είχε καταφέρει τον Φεβρουάριο του 2019, κόντρα σε Νιουκάστλ και Άρσεναλ, με σκόρερ τον Κουν Αγουέρο.

Παρ’ όλα αυτά, η κατάληξη δεν ήταν καλή για την Μπρέντφορντ, ούτε στο Μάντσεστερ, ούτε στο Βόρειο Λονδίνο, καθώς οι «μέλισσες», από το υπέρ τους 1-0 από τα αποδυτήρια, βρέθηκαν να κυνηγούν στο σκορ πριν καν βγει το ημίχρονο και τελικά ηττήθηκαν, με 2-1 από τη Σίτι και 3-1 από την Τότεναμ.

Έτσι, η ομάδα του Φρανκ, από το ξεκίνημα της περσινής σεζόν, έχει χάσει πλέον 36 πόντους σε ματς που βρέθηκε να προηγείται στο σκορ, τους περισσότερους από οποιαδήποτε άλλη στην Πρέμιερ Λιγκ το ίδιο διάστημα…

Γιατί όπως επίσης λένε, μερικές φορές, ό, τι αρχίζει ωραίο, τελειώνει με πόνο…

Δείτε τα γρήγορα γκολ της Μπρέντφορντ, στο video του Novasports.gr.