Ανατροπή στην Κυανή Ακτή

Η Νις βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, αλλά έφερε τα πάνω-κάτω στο δεύτερο ημίχρονο και με το 2-1 επί της Μονπελιέ «έπιασε» προσωρινά τη Μονακό στην κορυφή της Λιγκ 1.

Η Νις βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, αλλά έφερε τα πάνω-κάτω στο δεύτερο ημίχρονο και με το 2-1 επί της Μονπελιέ «έπιασε» προσωρινά τη Μονακό στην κορυφή της Λιγκ 1. Μόλις στο 9′ ο Μουνιέ έδωσε στους φιλοξενούμενους το προβάδισμα και η ομάδα του Φαβρ ίδρωσε για να φτάσει στην ανατροπή.

Ο Τάσος Δώνης ήταν στο αρχικό σχήμα των γηπεδούχων, αλλά η αντικατάστασή του από τον Λε Μπιάν στο 60′ είχε ευεργετικές συνέπειες για τη Νις, καθώς αυτός ήταν ο σκόρερ και των δύο τερμάτων της στο 68′ και το 85′. Η Μονπελιέ είχε δοκάρι στο 90′ σε απευθείας εκτέλεση φάουλ, αλλά τελικά έφυγε από τη Ριβιέρα με το κεφάλι κάτω.