Με γκολ πέναλτι του Ντεμίροβιτς στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Στουτγκάρδη ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Χόφενχαϊμ και απέφυγε την εντός έδρας ήττα από την ομάδα του πρώην προπονητή της, Πελεγκρίνο Ματαράτσο.

Η Στουτγκάρδη ήταν καλύτερη, είχε τον έλεγχο στο παιχνίδι και τις ευκαιρίες, ωστόσο στο 45ο λεπτό ο Ζεντρί εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Μίτελστεντ, έκλεψε τη μπάλα από τον Γερμανό μπακ και έκανε το 1-0 με όμορφο τελείωμα στη φάση.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν τη Χόφενχαϊμ και στο φινάλε του αγώνα κέρδισαν πέναλτι μετά από χέρι του Ακπογκούμα και εξέταση της φάσης στο VAR.

O Ντεμίροβιτς ανέλαβε την εκτέλεση, ο Μπάουμαν έκανε την επέμβαση, ωστόσο ο Βόσνιος επιθετικός πήρε το ριμπάουντ και με δεύτερη προσπάθεια σκόραρε για το τελικό 1-1.

Η Στουγκάρδη είναι στην 8η θέση με 9 βαθμούς μετά από έξι αγωνιστικές στη Bundesliga, ενώ η Χόφενχαϊμ είναι 16η και εντός της επικίνδυνης ζώνης με 4 βαθμούς.