Η Τουρκία πιο εύκολα απ’ οτι δείχνειτο τελικό 1-0 κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης και να παραμείνει πρώτη στον πίνακα της βαθμολογίας με 7β. με δύο νίκες και μία ισοπαλία.

Το χρυσό γκολ, όπως τελικά εξελίχθηκε το ματς ήρθε από τον άσο της Φενέρμπαχτσε, Καβεχτσί, στο 59ο λεπτό, όταν από την πολύ ωραία ατομική προσπάθεια του Γιλντίζ, η μπάλα βρήκε στο δεξί δοκάρι του Νίκιτς και στην επαναφορά της την έσπρωξε στα δίχτυα. Γκολ που προήλθε από τη συνεργασία δύο ποδοσφαιριστών που μπήκαν ως αλλαγή, με τον Γιλντίζ μάλιστα να έχει μόλις την δεύτερη επαφή του με την μπάλα στον αγωνιστικό χώρο.

Η Τουρκία είχε δοκάρι και στο 55ο λεπτό σε σουτ του Κοκτσού, ενώ στην επαναφορά ο Αρντά Γκιουλέρ αν και μόνος του έκανε άλμα σε λάθος χρόνο και η κεφαλιά του έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.