Ισλανδία και Ουαλία μετά από ένα εντυπωσιακό ματς έμειναν στο 2-2 στο «Λαουγκαρντάλσβελουρ» για την 3η αγωνιστική του Nations League.

Ένα αποτέλεσμα που δεν άφησε ικανοποιημένη καμία από τις δύο στην προσπάθεια τους για την κατάληψη της πρώτης θέσης.

Το παιχνίδι πάντως ήταν εντυπωσιακό με τις δύο ομάδες να έχουν δικό τους αό ένα ημίχρονο.

Στο πρώτο, η Ουαλία κυριάρχησε και προηγήθηκε στο 11’ με πλασέ του Τζόνσον. Διπλασίασε τα τέρματα της στο 29’ με σουτ του Γουίλσον, ο οποίος στο 24’ είχε και σουτ στο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ισλανδία μπήκε εντελώς διαφορετική. Έχασε σπουδαίες ευκαιρίες και είχε δοκάρι στο 50’ με τον Όσκαρσον.

Μείωσε στο 69’ με τον Τόμασον σε 1-2 και με τον ίδιο παίκτη έφτασε στο 2-2, όταν μετά από προσπάθεια και γύρισμα του, η μπάλα βρήκε στο αριστερό χέρι του πεσμένου Γουόρντ και κατέληξε στα δίχτυα.

Η ισλανδία είχε και δοκάρι στο 90’ σε σουτ του Θορστέισον.