Ο Λεβαδειακός του Νίκου Παπαδόπουλου επέστρεψε στο ματς με τον Ολυμπιακό, πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας και αυτό συνέβη για δεύτερη φορά τη φετινή σεζόν.

Ο Λεβαδειακός φιλοξενήθηκε στο «Γ. Καραϊσκάκης» από τον Ολυμπιακό για την Αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Οι Βοιωτοί βρέθηκαν πίσω στο σκορ με δύο γκολ στο 21ο λεπτό από τους Τσικίνιο (4′) και Ελ Κααμπί (21′). Όμως η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου αντέδρασε αρχικά με τον Όζμπολτ (45+1′) και στη συνέχεια με τον Γιαννιώτα (57′).

Έτσι ο Λεβαδειακός έφυγε από το φαληρικό γήπεδο με τον βαθμό της ισοπαλίας ύστερα από 31 χρόνια.

Μάλιστα το παιχνίδι με τους Πειραιώτες είναι το δεύτερο στη φετινή σεζόν που η ομάδα της Λιβαδειάς επιστρέφει στο ματς, ενώ βρέθηκε πίσω δις στο σκορ.

Ο προηγούμενος αγώνας ήταν στις 15 Σεπτεμβρίου 2024 με τον Πανσερραϊκό στις Σέρρες. Θυμίζουμε ότι ο Λεβαδειακός έχανε στο ημίχρονο με 2-0 ύστερα από τέρματα των Σαλαζάρ (27′) και αυτογκόλ του Τσοκάι (44′).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμό και έφεραν το ματς στην ισορροπία. Πρώτα μείωσε ο Μπάλτσι (55′) και ο Ρόμο (75′) έσωσε τον βαθμό της ισοπαλίας.