Η Βέρντερ Βρέμης πέρασε εντυπωσιακά από την «Βολφκσβάγκεν Αρίνα» νικώντας με 4-2 την Βόλφσμπουργκ για την 7η αγωνιστική της Bundesliga.

Ανέβηκε στην 8η θέση του πίνακα και συνάμα συνέχισε την αήττητη πορεία της όταν αγωνίζεται εκτός έδρας, αήττητη για έκτο ματς ως συνέχεια από

Η Βόλφσμπουργκ ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και άνοιξε το σκορ στο 19’ με κοντινό πλασέ του Τιάγκο Τομάς μετά από κεφαλιά του Βάβρο.

Η Βέρντερ όμως κόντρα στην ροή του αγώνα και χωρίς ευκαιρίες ισοφάρισε στο 45+5 με πλασέ του Βάισερ μετά από σέντρα του Ντουκς.

Στην επανάληψη όμως κυριάρχησε κατά κράτος, κάνοντας το 1-2 στο 51’ με σουτ του Αγκού.

Στο 67’ ο Ντουξ με ωραίο πλασέ έκανε το 1-3 και στο 68’ οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα λόγω αποβολής του Βίμερ για σκληρό μαρκάρισμα στον Γκρουλ.

Γκρουλ ο οποίος με σουτ έκανε το 1-4 στο 72’.

Η Βόλφσμπουργκ έκανε το 2-4 στο 79’ με ωρία ατομική προσπάθεια και σουτ του Μέλε.

Ο Κουλιεράκης αγωνίστηκε για 65’ λεπτά αλλά δεν είχε καλή απόδοση.