Με γκολ του Ρομάνο Σμιντ στο 90ο λεπτό, η Βέρντερ Βρέμης κατάφερε να πάρει βαθμό από τη Μπάγερ Λεβερκούζεν στο "Βέζερστάντιον".

Με γκολ του Ρομάνο Σμιντ στο 90ο λεπτό, η Βέρντερ Βρέμης κατάφερε να πάρει βαθμό από τη Μπάγερ Λεβερκούζεν, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τους Πρωταθλητές σε παιχνίδι για την 8η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος.

Ο Βίκτορ Μπόνιφεις άνοιξε το σκορ στο 30ο λεπτό μετά από ασίστ του Φρίμπονγκ, ενώ ο Μάρβιν Ντουξ έκανε το 1-1 στο 74ο λεπτό.

Σε μια άτυχη στιγμή, ο Φέλιξ Άγκου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του τρια λεπτά αργότερα και η Μπάγερ Λεβερκούζεν πήρε εκ νέου το προβάδισμα, ωστόσο ο Σμιντ με δυνατό σουτ στο 90′ έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στη Βέρντερ και διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στο “Βέζερστάντιον”.

Η Λεβερκούζεν βρίσκεται πλέον πέντε βαθμούς μακριά από την κορυφή και την πρωτοπόρο Λειψία, ενώ η Βέρντερ έφτασε τους 12 βαθμούς, αλλά παραμένει φέτος χωρίς νίκη στα εντός έδρας παιχνίδια της!