Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε ο ΠΑΟΚ Β’ την αναμέτρηση με τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 6η αγωνιστική της Super League 2, καθώς τον συνέτριψε με 4-0.

Ο «Δικέφαλος» άφησε πίσω την ήττα από τον Διαγόρα και «ξέσπασε» στους Ηπειρώτες, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ουρτάδο.

Ο ΠΑΟΚ Β’ ευτύχησε να προηγηθεί στην πρώτη φάση του αγώνα με τον Κολομβιανό, ενώ με τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου, ο Κανίς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0.

Ο Ουρτάδο «χτύπησε» ξανά στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 54’, όταν έκανε το 3-0, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 77ο λεπτό ο Λαγονίδης, με τον ΠΑΟΚ Β’ να πανηγυρίζει μία άνετη και ευρεία νίκη.

ΠΑΟΚ: Μπαλωμένος, Τασιούρας, Σινανάι, Κωττάς, Λαγωνίδης, Γρόσδης, Τσοπούρογλου, Ρουμιάντσεβ (68′ Καλόγηρος), Κανίς (68′ Κουλούρης), Τσαούσης, Ουρτάδο.
Στον πάγκο: Ναντέρ, Αδάμ, Δεληγιάννης, Πιτσώτης, Σμυρλής, Σπυράκος, Μύθου.

ΠΑΣ Γιάννινα: Αθανασίου, Σόρια, Αζίζ, Ρίντερ, Σομποσίνσκι, Νικολιάς, Τζίνο, Πάνος, Μπεγκάλα, Αθανασίου, Μάντζης
Στον πάγκο: Γκίνης, Χάινριχ, Λώλης, Κύρκος, Καλέμι, Δούμας, Σκέποβιτς, Λούπας, Λεό.