«Έσπασε το ρόδι» η Λας Πάλμας

Την πρώτη της νίκη και, μάλιστα, εκτός έδρας, πέτυχε στην la Liga η Λας Πάλμας με σκορ 3-1 επί της Μάλαγα στο «Ροσαλέδα».

Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι προέρχονται από δύο σερί ήττες, άνοιξαν το σκορ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου με τον Βιέρα, όμως η Μάλαγα έβγαλε αντίδραση και με το ξεκίνημα της επανάληψης ισοφάρισε σε 1-1 με τον Γκονζάλες.

Η Λας Πάλμας πάντως, δεν πτοήθηκε. Στο 69’ ο Καλέρι έβαλε ξανά την ομάδα του μπροστά στο σκορ και στο 88’ ο Ρεμί με το πρώτο γκολ με τη φανέλα της ομάδας από τα Κανάρια Νησιά διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Στο απόλυτο… μηδέν παραμένουν οι Ανδαλουσιάνοι μετά από τρεις αγωνιστικές.