«Σφαλιάρα» της Νις στη Λυών! (video)

Η Νις έβαλε δύσκολα στη Λυών και την ανάγκασε σε ήττα με 2-1, με τους γηπεδούχους να υποχωρούν έτσι στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα του Παρισιού εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων και οι φιλοξενούμενοι το εκμεταλλεύτηκαν αυτό ανοίγοντας το σκορ στο 23ο λεπτό με τον Εντουάρντο.

Ωστόσο, στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με τον Γκοναλόν, έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι αλλά τέσσερα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′  η Νις πήρε εκ νέου το προβάδισμα με τον Εΐσεριτς να σκοράρει και να δίνει μεγάλη νίκη στην ομάδα του.

Έτσι, η Λυών με αυτή τη νίκη πέρασε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας παραμένοντας στους 58 βαθμούς ενώ η Νις έφτασε τους 37 πόντους και πλέον βρίσκεται στη δωδέκατη θέση.