Με τη Λιλ να κάνει ό,τι θέλει στον αγωνιστικό χώρο στο πρώτο ημίχρονο, ουδείς θα μπορούσε να πιστέψει ότι το τελικό σκορ θα ήταν ήττα και μάλιστα με 3-1. Αυτό συνέβη στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την τυχερή, αλλά νικήτρια Σεντ Ετιέν.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν χαμένες ευκαιρίες, είχαν δοκάρι, είχαν τον έλεγχο της μπάλας, αλλά δεν είχαν τύχη και καθαρό μυαλό. και σαν να μην έφθανε μόνο αυτό, έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μπεριά με δύο κίτρινες. Στο δεύτερο μέρος, η Σεντ Ετιέν εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα, προηγήθηκε 2-0, είδε τη Λιλ να μειώνει το σκορ, αλλά με γκολ στο 93′ διαμόρφωσε το τελικό 3-1 που την έφερε στο -4 από την κορυφή, ενώ η Λιλ έμεινε στην τελευταία θέση του πίνακα!

Τα αποτελέσματα
Σεντ Ετιέν – Λιλ 3-1
1-0 (63) Μπέριτς
2-0 (72) Νορντίν
2-1 Σιβελί (80)
3-1 (90+3) Ρου

Οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν από το 43′ με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Μπεριά