Η Ουκρανία επικράτησε 3-1 της Αλβανίας σε φιλική αναμέτρηση στο Μπέργκαμο ενόψει της συμμετοχής τους στην τελική φάση του Euro.

Η Ουκρανία επικράτησε 3-1 της Αλβανίας σε φιλική αναμέτρηση στο Μπέργκαμο ενόψει της συμμετοχής τους στην τελική φάση του Euro. Ο Στεπανένκο έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του Φομένκο μόλις στο 8′, οι γείτονες ισοφάρισαν με τον Σαντίκου στο 12′, αλλά οι Ουκρανοί “καθάρισαν” στο δεύτερο ημίχρονο με τους Γιαρμολλένκο (49′) και Κονοπλιάνκα (87′).

Οι δύο προπονητές χρησιμοποίησαν από 17 παίκτες, με τον Έργκις Κάτσε να είναι βασικός και να αγωνίζεται για 74 λεπτά με την Αλβανία, η οποία ξεκινά τις υποχρεώσεις της απέναντι στην Ελβετία το επόμενο Σάββατο. Από την άλλη, η Γερμανία μία μέρα μετά είναι η αντίπαλος της Ουκρανίας.