Νέα ήττα για την Τουλούζ του Κουλούρη

Η Μονπελιέ δεν άφησε κανένα περιθώριο στην Τουλούζ και επικράτησε άνετα με 3-0 στο «Λα Μοζόν» στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του Γαλλικού πρωταθλήματος.

Στο πρώτο ημίχρονο η Μονπελιέ έκανε το 1-0 στο 43’ όταν μετά από ωραία ενέργεια και γύρισμα του Ντελόρ, ο Λαμπόρντ με προβολή από την μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι σημείωσαν δύο ακόμη γκολ, πρώτα στο 59’ με κεφαλιά του Λε Ταλέκ μετά από σέντρα του Σουκέ και στην συνέχεια στο 75’ με καταπληκτικό σουτ του Σαβανιέ στο «παραθυράκι» του Ρενέ.

Η Τουλούζ απείλησε δύο φορές σ’ όλο τον αγώνα με μια κεφαλιά του Μερέν στο 80’ κι ένα σουτ του Σαίντ στο 85’.

Ο Κουλούρης πέρασε ως αλλαγή στο ημίχρονο αλλά η επιθετική ανυπαρξία της ομάδας του δεν τον βοήθησε να φανεί στο ματς.