Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο επέστρεψε από τραυματισμό και οδήγησε στη νίκη τους Μπακς με 123-102 μέσα στο Σικάγο.

Ο Greek Freak, που είχε χάσει τα δύο προηγούμενα ματς του Μιλγουόκι με πρόβλημα στη μέση, πέτυχε 23 πόντους και μάζεψε 10 ριμπάουντ σε 27 λεπτά συμμετοχής. Ο Μίντλετον πέτυχε 25 πόντους και ο Μπλέντσο 15, στη δική του επιστροφή μετά από οκτώ αγώνες, με τα «ελάφια» να έχουν το καλύτερο ρεκόρ στο ΝΒΑ με 30-5.

Για τους Μπουλς ο ΛαΒάιν σκόραρε 19 και οι Μάρκανεν και Γουάιτ από 18.

Οι Μπακς προηγήθηκαν 31-20 στην πρώτη περίοδο, όμως οι «ταύροι» ξύπνησαν στη δεύτερη και με συνεχή τρίποντα κατάφεραν να προηγηθούν, μένοντας πίσω για μόλις τρεις πόντους στο ημίχρονο.

Στην τρίτη περίοδο όμως, οι Μπακς με επιμέρους σκορ 17-4 και εντυπωσιακά καρφώματα από τον Αντετοκούνμπο, προηγήθηκαν 95-77 και είχαν τελικά ένα εύκολο βράδυ.