Ονειρεμένη Αταλάντα… μάγος Ίλιτσιτς (video)

Η φοβερή και τρομερή Αταλάντα διέλυσε με 7-0 την Τορίνο εκτός έδρας. Μέγας πρωταγωνιστής ο Ίλιτσιτς που πέτυχε χατ-τρικ και ενα τρομερό γκολ από τα πενήντα μέτρα.

Η Αταλάντα έβγαλε εντυπωσιακή αντίδραση μετά τη ντροπιαστική εντός έδρας ήττα από την ΣΠΑΛ την προηγούμενη αγωνιστική με 2-1 εντός έδρας.

Η βραδιά ανήκει στον Ίλιτσιτς που έκανε τα πάντα στο γήπεδο. Πέτυχε χατ-τρικ (17′, 53′, 54′) και έφτασε τα δεκατρία γκολ στο πρωτάθλημα έχοντας πετύχει δώδεκα γκολ στα τελευταία δέκα ματς.

Γκολ ποίημα το τέταρτο με σουτ από τα πενήντα μέτρα με το οποίο “κρέμασε” τον Σίριγκου.

Ο Γκόσενς (29′) έβαλε το όνομα του στην λίστα των σκόρερς με ένα δυνατό σουτ όπως και ο Σαπάτα (45+) που βρήκε δίχτυα για πρώτη φορά μετά τον σοβαρό τραυματισμό του τον περασμένο Οκτώβριο.

Δύο γκολ πρόσθεσε ο Μουριέλ μέσα σε ένα πεντάλεπτο ερχόμενος από τον πάγκο (86′, 88′).

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το ματς με εννέα παίκτες λόγω αποβολής του Ίτζο στο 76ο λεπτό και του Λούκιτς στο 89ο λεπτό καθώς κλώτσησε από τον εκνευρισμό του τον Πάπου Γκόμες.

Η Αταλάντα νίκησε για πρώτη φορά την Τορίνο εκτός έδρας μετά τον Απρίλιο του 2007.

Η Τορίνο του Ματζάρι έφυγε από το γήπεδο με αποδοκιμασίες.