Πέρασε και από το «Ένιο Ταρντίνι» η Λάτσιο (video)

Ασταμάτητη η Λάτσιο, πέρασε και από το «Ένιο Ταρντίνι» επικρατώντας της Πάρμα με 1-0 και πλησίασε στον έναν βαθμό την πρωτοπόρο Γιουβέντους.

Ασταμάτητη η Λάτσιο, πέρασε και από το «Ένιο Ταρντίνι» επικρατώντας της Πάρμα με 1-0 και πλησίασε στον ένα βαθμό την πρωτοπόρο Γιουβέντους.
Οι «μπιανκοσελέστι» έμειναν για 18ο συνεχόμενο ματς αήττητοι σπάζοντας το ρεκόρ που κρατούσε από το 1998-99 με προπονητή τότε τον Σβεν Γκόραν Έρικσον.
Συνάμα σημείωσαν την 8η συνεχόμενη νίκη τους επί της Πάρμα σε όλες τις διοργανώσεις και ανεξαρτήτου έδρας.
Το χρυσό γκολ σημείωσε στο 41ο λεπτό με σουτ μέσα από την μικρή περιοχή ο Φελίπε Καϊσέδο, μετά από κόντρα του Τσίρο Ιμόμπιλε με τους Ιακοπόνι και Ερνάνι.
Στην επανάληψη η Πάρμα πίεσε κι έχασε αρκετές ευκαιρίες να ισοφαρίσει, αλλά ο Θωμάς Στρακόσια ήταν εκεί για την Λάτσιο όποτε χρειάστηκε.