Με τον Ισπανό επιθετικό να βρίσκει δίχτυα δις, η Χετάφε επικράτησε εύκολα με σκορ 3-0 της Μπέτις και διπλασίασε τις νίκες της στην La liga.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τα τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο και στην επανάληψη απλώς διαχειρίστηκαν το προβάδισμα. Στο 13′ ο Άνχελ άνοιξε το σκορ με φανταστικό γυριστό σουτ, στο 39′ ο Κουκουρέγια πέτυχε ακόμη ένα πανέμορφο γκολ με μακρινό σουτ και τρία λεπτά αργότερα “χτύπησε” ξανά ο Άνχελ, με τη Χετάφε να εκμεταλλεύεται τραγικό λάθος της Μπέτις.

Οι φιλοξενούμενοι που γνώρισαν τη δεύτερη διαδοχική ήττα, ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μαντί. Στους 7 βαθμούς η Χετάφε με δύο νίκες και μία ισοπαλία στο ξεκίνημα της La liga.