Η Σεβίλλη κέρδισε 1-0 στην έδρα της Χετάφε για τη 13η Αγωνιστική της La Liga, χάρη σε ένα αυτογκόλ στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Οι Ανδαλουσιάνοι δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν πολλές ευκαιρίες απέναντι στους αμυντικογενείς γηπεδούχους, όμως πήραν τρίποντο στο 81ο λεπτό, όταν μετά από προσπάθεια του Τόρες, ο Ετσέιτα σε απόπειρα να απομακρύνει έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
Οι φιλοξενούμενοι έτσι επέστρεψαν στις νίκες και παραμένουν κοντά στην πρώτη τετράδα, ενώ οι γηπεδούχοι είναι κοντά στην επικίνδυνη ζώνη με επτά αγώνες χωρίς νίκη και μόλις έναν πόντο στα τελευταία τέσσερα ματς εντός έδρας.
ΧΕΤΑΦΕ (Μπορδαλάς): Σορία – Νιόμ, Καμπάκο (90′ Μογιέχο), Ετσέιτα, Ολιβέρα – Μαξίμοβιτς (87′ Παλαβέρσα), Τιμόρ (87′ Πάτρικ), Αραμπάρι (90′ Πορτίγιο), Κουκουρέλα – Ουνάλ (83′ Ροντρίγκες), Ερνάντες.
ΣΕΒΙΛΛΗ (Λοπετέγι): Μπουνού – Βιδάλ, Κουντέ, Κάρλος, Ακούνια – Χορδάν, Φερνάντο, Ράκιτιτς (65′ Τόρες) – Σούσο (84′ Ροντρίγκες), Εν Νεσιρί (84′ Γκούντελ), Οκάμπος (75′ Ντε Γιονγκ).