Ο Ρισάρλισον ξεκίνησε απόσβεση για την Έβερτον με δύο γκολ στην έδρα της Γουλβς, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σηματοδοτήσουν την επιστροφή στην Πρέμιερ Λιγκ με ισοπαλία 2-2.

Το νέο απόκτημα της ομάδας του Μάρκο Σίλβα άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό στο «Μολινό» απέναντι στους νεοφώτιστους, όμως τα «ζαχαρωτά» στο 40 έμειναν με δέκα λόγω αποβολής του Τζαγκιέλκα για φάουλ έξω από την περιοχή, το οποίο εκτέλεσε με αριστοτεχνικό τρόπο ο Νέβες ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Ο Ρισάρλισον «χτύπησε» δεύτερη φορά για την Έβερτον στο 67ο λεπτό, όμως οι «λύκοι» κατάφεραν να απαντήσουν για δεύτερη φορά στο 80′ με τον Ραούλ Χιμένεθ να διαμορφώνει το τελικό 2-2.