Η Γιουβέντους συνέτριψε με 4-1 την Ουντινέζε εκτός έδρας και έκανε το "2 στα 2" στη Σέριε Α.

Η Γιουβέντους συνέτριψε με 4-1 την Ουντινέζε εκτός έδρας και έκανε το “2 στα 2” στη Σέριε Α. Το παιχνίδι τελείωσε πρόωρα και συγκεκριμένα στο 12′, όταν ο Μπρκιτς ανέτρεψε τον Τζιοβίνκο στην περιοχή και ο Βιντάλ μετέτρεψε την εσχάτη των ποινών σε γκολ, ανοίγοντας το σκορ για τους “μπιανκονέρι”.

Ο Βούτσινιτς στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου διπλασίασε τα τέρματα των πρωταθλητών Ιταλίας, ενώ δύο γκολ του Τζιοβίνκο στην επανάληψη (53′, 71′) έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Κυρίας. Το γκολ της τιμής για τους γηπεδούχους σημείωσε ο Λατζάρι στο 78′.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Μπρκιτς, Μπάστα, Ντανίλο, Μπενάτια, Ντομίτσι, Αρμέρο, Πίντσι, Λατζάρι, Περέιρα (52′ Μούριελ), Ντι Νατάλε (76′ Άλαν), Φαμπρίνι (13′ Παντέλι)

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Μπουφόν, Μπαρτζάλι, Λίχτσταϊνερ, Μπονούτσι, Κιελίνι (71′ Μαρόνε), Πίρλο, Βιντάλ, Μαρκίζιο, Ασαμόα, Βούτσινιτς (74′ Μάτρι), Τζιοβίνκο (75′ Κουαλιαρέλα)