Έκανε σεφτέ η Μπέτις

Έστω και αν έπαιξε για ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, η Μπέτις επικράτησε 1-0 της Ρεάλ Σοσιεδάδ για την 3η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι που προέρχονταν από μία ισοπαλία και μία ήττα άνοιξαν το σκορ στο 41΄ με τον Κάστρο και παρότι έμειναν με δέκα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου λόγω της αποβολής του Πέτρος με δεύτερη κίτρινη κάρτα, άντεξαν στην πίεση και πανηγύρισαν τη νίκη.

Αυτό ήταν το πρώτο φετινό «τρίποντο» για τη Μπέτις, σε αντίθεση με τη Σοσιεδάδ που ακόμη δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης.