Νέα ήττα για τη Μονπελιέ

Η Μονπελιέ συνεχίζει τα στραβοπατήματα στο γαλλικό πρωτάθλημα, δείχνοντας πως δεν αντέχει δύο καρπούζια στην ίδια μασχάλη. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ γνώρισε την ήττα στην έδρα της από την Εβιάν με 3-2.

Ο Κελίφα ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης σημειώνοντας χατ τρικ και παράλληλα χαρίζοντας στην ομάδα του τη νίκη στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης. Ο άσος της Εβιάν άνοιξε το σκορ στο 30′, στο 62′ ισοφάρισε σε 2-2 και στο 89′ διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Η Μονπελιέ είχε ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση μέσα σε πέντε λεπτά στο πρώτο μέρος, χάρη στα γκολ των Εστράδα (37′), Καμαρά (42′), ωστόσο δεν μπόρεσε να κρατήσει το προβάδισμα και γνώρισε την τρίτη ήττα στην έδρα της, εκεί όπου φέτος δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης.