Στο ρελαντί οι Ολλανδοί

Εύκολο βράδυ, όπως αναμενόταν, πέρασε η Ολλανδία που επιβλήθηκε της ουραγού του τέταρτου προκριματικού ομίλου για το Παγκόσμιο Κύπελλο 2014 Ανδόρας με 3-0 και εξακολουθεί να συγκατοικεί στην κορυφή της βαθμολογίας με τη Ρουμανία.

Ηταν η τρίτη νίκη σε ισάριθμα ματς και για τους «οράνιε», που πρόλαβαν να ανεβάσουν το δείκτη του σκορ στο 2-0 μέσα στο πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης, η οποία φιλοξενήθηκε στο στάδιο του Ρότερνταμ.

Ο Ραφαέλ Φαν Ντερ Φάαρτ άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό, μετά από ασίστ του Κλας Γιαν Χούντελαρ, ο οποίος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 15ο. Στη συνέχεια της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι κατέβασαν ρυθμούς και το 2-0 ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Στο 50ό λεπτό κατάφεραν όμως να διευρύνουν τη διαφορά τους με τον Ρούμπεν Σάκεν να «γράφει» το 3-0.