Ισοπαλία στη Βρετάνη

Ρεν και Μπορντό ήρθαν ισόπαλες 2-2 για τη 14η αγωνιστική της Λιγκ 1 και έχασαν αμφότερες έδαφος στη «μάχη» των ευρωπαϊκών θέσεων.

Ρεν και Μπορντό ήρθαν ισόπαλες 2-2 για τη 14η αγωνιστική της Λιγκ 1 και έχασαν αμφότερες έδαφος στη «μάχη» των ευρωπαϊκών θέσεων. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές με τους Ντεμπελέ (31′) και Γκροσίκι (75′), ενώ έχασαν πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Ο Κριβελί (41′) ισοφάρισε αρχικά και ο Κοντέντο (78′) οριστικά για τους Γιρονδίνους, οι οποίοι είδαν τον Παλουά να αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη στο 95′, αλλά και τον Σιό να μη μετατρέπει σε γκολ το πέναλτι που εκτέλεσε ένα λεπτό μετά.

Είναι η τρίτη ισοπαλία στα τέσσερα τελευταία ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες στο ίδιο γήπεδο, όπου η Ρεν έχει να νικήσει την Μπορντό από το 2011.