Το γκολ του Θανάση Παπάζογλου στο 81' δεν στάθηκε ικανό για να κάνει η Κόρτραϊκ τη μεγάλη έκπληξη στη Λιέγη. Ο Ελληνας επιθετικός ήταν εξαιρετικός, αλλά η ομάδα του ισοφαρίστηκε δυο λεπτά αργότερα.

Το γκολ του Θανάση Παπάζογλου στο 81′ δεν στάθηκε ικανό για να κάνει η Κόρτραϊκ τη μεγάλη έκπληξη στη Λιέγη. Ο Ελληνας επιθετικός ήταν εξαιρετικός, αλλά η ομάδα του ισοφαρίστηκε δυο λεπτά αργότερα.

Η πρόσφατη νίκη της Σταντάρ επί της Αντερλεχτ δεν έφερε την αύρα που περίμεναν οι οπαδοί της, αφού λίγες ημέρες αργότερα η ομάδα της Λιέγης πήρε μόλις τον ένα βαθμό και έμεινε μακριά από την 6η θέση. Ο Ντοσεβί αγωνίστηκε σε όλο το ματς για τους γηπεδούχους, ενώ ο Γιαταμπαρέ ήταν τραυματίας.

Ο Θανάσης Παπάζογλου από την πλευρά του κατάφερε να απειλήσει ουκ ολίγες φορές την εστία του Ουμέρ και σε μια εξ αυτών ευστόχησε σημειώνοντας το 0-1. Λίγο αργότερα, όμως, ο Σαντινί διαμόρφωσε το τελικό 1-1.