Τη συμπάθειά του προς τον συνάδελφό του Ζοσέ Μουρίνιο εξέφρασε ο προπονητής της Γουέστ Χαμ Σλάβεν Μπίλιτς, αφού όμως πρώτα είχε φροντίσει να εξασφαλίσει τη νίκη επί της Τσέλσι με 2-1.

Ο Πορτογάλος τεχνικός των «μπλε» αναγκάστηκε να παρακολουθήσει το δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης από τις εξέδρες του «Απτον Παρκ», μετά από επεισόδιο με τους διαιτητές με αφορμή την κόκκινη κάρτα στον Νεμάνια Μάτιτς.

Του έχει ήδη επιβληθεί πρόστιμο 50 χιλ. ευρώ και μία αγωνιστική από την αγγλική ομοσπονδία μετά από σχόλια που έκανε έπειτα από την ήττα της ομάδας του από τη Σαουθάμπτον.

«Δεν είδα τον Ζοσέ μετά το τέλος του αγώνα. Δεν ήταν παρών στον πάγκο κατά τη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου. Λυπάμαι για τα όσα περνάει αυτό το διάστημα. Δεν του αξίζει όλο αυτό που συμβαίνει. Είμαι σίγουρος ότι θα αντιδρούσα όπως εκείνος αν όλο αυτό συνέβαινε στην ομάδα μου», σχολίασε ο Κροάτης.