Δεν τα κατάφερε η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του «Δικεφάλου» και ηττήθηκε στην Τούμπα από τη σουηδική Έρεμπρο, με το τελικό 0-3 να μην αφήνει και πολλές ελπίδες πρόκρισης.

Μόνο στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε ο ΠΑΟΚ να σταθεί καλά στον αγωνιστικό χώρο και να αντέξει στην πίεση του αντιπάλου, καθώς δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι Σουηδέζες πήραν προβάδισμα στο σκορ. Στο 70′ από το σημείο του πέναλτι η Έρεμπρο έκανε το 0-2, ενώ στο 89′ ήρθε και το τρίτο τέρμα εις βάρος των γηπεδούχων. Ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί στην Σουηδία την ερχόμενη Τετάρτη. Στα αξιοσημείωτα η μεγάλη προσέλευση του κόσμου που χειροκρότησε της αθλήτριες, παρά την βαριά ήττα.