Που να έπαιζε κι ο Μήτρογλου…

Τι κι αν ο Κώστας Μήτρογλου παρακολουθούσε το ματς από τις εξέδρες του «Ολντ Τράφορντ»; Η Φούλαμ «πάγωσε» τη Μάνστεστερ Γιουνάιτεντ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων (2-2) και πήρε σημαντική ισοπαλία στην προσπάθεια της παραμονής.

Οι Λονδρέζοι χωρίς τους Κώστα Μήτρογλου και Γιώργο Καραγκούνη (εκτός αποστολής αμφότεροι), προηγήθηκαν με τον Σίντγουελ στο 19′. Ο Χόλτμπι βρήκε εξαιρετικά τον συμπαίκτη του στην περιοχή και αυτός με προβολή στην κίνηση άνοιξε το σκορ.

Ο Μόγες έκανε μαζεμένες τις αλλαγές του (όλες μεταξύ 62′-69′) και η Γιουνάιτεντ έφτασε στην ανατροπή μέσα σε ένα δίλεπτο. Ο Φαν Πέρσι εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Μάτα στο 78′ για την ισοφάριση με τον Κάρικ να κάνει το 2-1 στο 80ο λεπτό.

Το κρυφό «όπλο» του Μέουλενστεεν ωστόσο λεγόταν Ντάρεν Μπεντ και… εκπυρσοκρότησε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, γράφοντας το τελικό 2-2.

Η Γιουνάιτεντ έμεινε για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική μακριά από τις νίκες, ανέβηκε με αγκομαχητά στους 41 βαθμούς και απέχει εννιά πόντους από την προνομιούχο τέταρτη θέση.

Βαθμός «χρυσάφι» για τη Φούλαμ, που έχει ακόμα βέβαια πολύ δρόμο μπροστά της, αφού παραμένει τελευταία με 20.