Περίπατος της Μπάγερν στο ντέρμπι (video)

Η Μπάγερν Μονάχου μετέτρεψε το ντέρμπι με τη Ντόρτμουντ σε παράσταση για έναν ρόλο επικρατώντας με το εντυπωσιακό 4-0 στο Μόναχο.

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι συνέχισε την παράδοση των τελευταίων αγώνων βρίσκοντας δίχτυα στο 17’. Ο Γκνάμπρι σημείωσε το 2-0 στο 47ο λεπτό και η Μπάγερν κράτησε στον δικό της έλεγχο το ματς μέχρι το φινάλε.

Σημείωσε το 3-0 με τον Λεβαντόφσκι στο 76ο λεπτό, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χούμελς με αυτογκόλ στο 80ο λεπτό του αγώνα.
Η Μπάγερν πέτυχε την 4η εντός έδρας νίκη της και προσπέρασε την αντίπαλό της φτάνοντας τους 21 βαθμούς με τη Ντόρτμουντ να μένει στους 19.