Ασημένιοι στη Βουλγαρία οι Δραζινος και Σάρρα

Με διπλή πολύ μεγάλη επιτυχία για την ελληνική αποστολή ολοκληρώθηκε το Ευρωπαϊκό Κύπελλο Κ17 Μοντέρνου Πεντάθλου που διεξήχθη στη Βουλγαρία.

Με διπλή πολύ μεγάλη επιτυχία για την ελληνική αποστολή ολοκληρώθηκε το Ευρωπαϊκό Κύπελλο Κ17 Μοντέρνου Πεντάθλου που διεξήχθη στη Βουλγαρία. Οι Δημήτρης Δραζινος και Αθηνά Σάρρα κατέκτησαν το ασημένιο μετάλλιο στους Ανδρες και στις Γυναίκες αντίστοιχα προσφέροντας μεγάλες χαρές στον κόσμο του αθλήματος.

Ο αγώνας ήταν πολύ υψηλού επιπέδου, αλλά οι πρωταθλητές μας απέδειξαν ότι η σκληρή δουλειά που γίνεται καθημερινά, με τη στήριξη του πρωταθλητή Αλέξη Πανταζίδη, αποδίδει καρπούς. Ο Δραζινός με 2.06.89 στο κολύμπι και 9.27 στο laser run ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου.

Ανάλογη επιτυχία και για την Αθηνά Σάρρα όπου με χρόνους 2.18.23 στο κολύμπι και 10.50 στο laser run κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο.