Genoa Genoa
0 - 0
Sampdoria Sampdoria
Τζένοα – Ρετζιάνα 1-0 : Ο “ανίκητος” 19χρονος και ο “Μεσίας”! (highlights)
Με γκολ του εκ των κορυφαίων της, Βραζιλιάνου Μεσάϊας, η Τζένοα κατέβαλε τις αντιστάσεις της Ρετζιάνα και κυρίως του 19χρονου γκολκίπερ Μότα ο οποίος έπιανε τα... πάντα, ώσπου να νικηθεί στο 65ο λεπτό!
Ματς με ανοιχτούς λογαριασμούς σε Ρώμη, Βαρκελώνη και Τρίπολη
Γνώριμες φιγούρες παίζουν απόψε στο Ολίμπικο της Ρώμη, την Καταλονία και το γήπεδο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" ανάμεσα σε ομάδες που έχουν ξαναπαίξει πρόσφατα και οι χαμένοι θα ψάξουν για τις δικές τους απαντήσεις!
Σαλερνιτάνα – Σαμπντόρια 4-0 : Νίκη εξιλέωσης με φόντο τη Μεγάλη Κυρία! (highlights)
Ανώτερη σε όλα τα επίπεδα η Σαλερνιτάνα νίκησε 4-0 τη Σαμπντόρια και προκρίθηκε για την επόμενη φάση του Κόπα Ιτάλια όπου την περιμένει η Γιουβέντους. Δύο γκολ΄πέτυχε ο Γάλλος Τσαουνά (45+1', 67') και από ένα οι Ικβουεμέσι (28') και Καμπράλ (86')
Μίλαν-Τζένοα 3-1: Mετά κόπων και βασάνων στα προημιτελικά (hls)
Για τρίτη σερί σεζόν στο Coppa Italia, η Μίλαν καταφέρνει να πάρει την πρόκριση μετά από τα 90 λεπτά αγώνα. Απέναντι στη Τζένοα που προηγήθηκε 1-0, χρειάστηκε τον έξτρα χρόνο της παράτασης για να κάμψει την αντίσταση της ομάδας του Σεφτσένκο.
Πιέσεις κορυφής, προκλήσεις πρόκρισης και ματς για γκολ σε Λονδίνο, Γένοβα, Λουβάρντεν
Προβάδισμα πρόκρισης έχουν σε αγώνες κυπέλλων, η Στρασμπούργκ, η Σπέτσια, η Λούγκο. και η Χέρενφεϊν. Πιο ανταγωνιστικά ματς περιμένουμε σε Λονδίνο και Λουβάρντεν.