Cagliari Cagliari
0 - 0
Empoli Empoli
Έμπολι-Γιουβέντους 0-0: “Κόλλησε” η “Γηραιά Κυρία”
Η Γιουβέντους είχε την υπεροχή στο Στάδιο Κάρλο Καστελάνι κόντρα στην Έμπολι σήμερα (14/9) στη μεταξύ τους αναμέτρηση, όμως, δεν κατάφερε να νικήσει και να κρατήσει διαφορά ασφαλείας από τους διώκτες της στην πρώτη θέση της Serie A
Serie A: Γλίτωσε το έμφραγμα η Μίλαν (highlights)
Η Μίλαν απέφυγε τα χειρότερα, καθώς στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Τορίνο ισοφάρισε σε 2-2 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος στο Campionato. Χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στο Έμπολι μεταξύ της τοπικής ομάδας και της Μόντσα
Κάλιαρι – Φιορεντίνα 2-3: Πήρε την όγδοη θέση και τώρα συγκεντρώνεται στον τελικό (videos)
Σε «θρίλερ» εξελίχθηκε το τελευταίο παιχνίδι του Ρανιέρι στη Σαρδηνία. Η Φιορεντίνα πήρε τη νίκη και την όγδοη θέση μετά τις πολλές αλλαγές σε ρόλο πρωταγωνιστή στο παιχνίδι και τώρα κοιτάει τον τελικό της Αθήνας απέναντι στον Ολυμπιακό.
Ρανιέρι: Δεν εγκαταλείπει το ποδόσφαιρο
Ο Κλαούντιο Ρανιέρι δεν επιβεβαιώνει ότι θα εγκαταλείψει το ποδόσφαιρο, αλλά λέει ότι δεν θα προπονήσει άλλη ομάδα μετά την Κάλιαρι και μπορεί να εξετάσει μόνο προσφορές από εθνικές ομάδες.
Σασουόλο – Κάλιαρι 0-2: Επιστροφή στις νίκες, στον πάγκο ο Χατζηδιάκος
Η Κάλιαρι του Παντελή Χατζηδιάκου «καθάρισε» το παιχνίδι κόντρα στην Σασουόλο σε ένα ημίχρονο με γκολ των Πράτι (71') και Λαπαντούλα (90+1') για την 37η αγωνιστική της Serie A. Νίκη για τη φιλοξενούμενη ομάδα ύστερα από πέντε αγωνιστικές.