Genoa Genoa
0 - 0
Juventus Juventus
Τζένοα – Ρόμα 1-1: Με… γούρι τον Τσιτσιπά οι Γενοβέζοι σόκαραν τους Ρωμαίους! (videos)
Με γκολ του Ντε Βίντερ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων και υπό το βλέμμα του Στέφανου Τσιτσιπά, η Τζένοα πήρε βαθμό από τη Ρόμα στο 1-1 του "Λουίτζις Φεράρις" και άφησε τους "Τζιαλορόσι" χωρίς νίκη στη Serie A μετά από τέσσερις αγωνιστικές!
Αποθέωση για Τσιτσιπά στο Τζένοα – Ρόμα (video)
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς αποφάσισε να κάνει ένα ποδοσφαιρικό διάλειμμα από τις υποχρεώσεις του για το Davis Cup, εκμεταλλεύτηκε την παρουσία του στη Γένοβα και παρακολούθησε το παιχνίδι της Τζένοα με τη Ρόμα για τη Serie A.
Έμπολι-Γιουβέντους 0-0: “Κόλλησε” η “Γηραιά Κυρία”
Η Γιουβέντους είχε την υπεροχή στο Στάδιο Κάρλο Καστελάνι κόντρα στην Έμπολι σήμερα (14/9) στη μεταξύ τους αναμέτρηση, όμως, δεν κατάφερε να νικήσει και να κρατήσει διαφορά ασφαλείας από τους διώκτες της στην πρώτη θέση της Serie A
Αντίπαλοι Ολυμπιακού: «Η Πόρτο συμφώνησε με Γιουβέντους για τον δανεισμό του Τζαλό!» (pic)
Ο πάντα έγκυρος δημοσιογράφος, Φαμπρίτσιο Ρομάνο, αποκαλύπτει ότι η Πόρτο συμφώνησε σε όλα με την Γιουβέντους για τον δανεισμό του Τιάγκο Τζαλό! Υπενθυμίζεται ότι ο Ολυμπιακός έχει κληρωθεί με τον πορτογαλικό σύλλογο στη League Phase του νεοσύστατου Europa League.
«Όρθια» στις καθυστερήσεις η Φιορεντίνα
Με γκολ του Γκόζενς στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Φιορεντίνα απέφυγε την ήττα από τη Μόντσα στο «Αρτέμιο Φράνκι» και πήρε την τρίτη φετινή ισοπαλία στη φετινή Serie A.