ΠΑΟΚ – ΟΦΗ 1-2: Ανατροπή και γκολ ο Σαλσίδο  (video)

Πρώτη νίκη του ΟΦΗ στην Τούμπα από το 1993 και μόλις δεύτερη στην ιστορία του!

Ο Άρης μόνος στην κορυφή, δεύτερος ο ΠΑΟΚ.

ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 1-2! Τεράστια έκπληξη!

Οκτώ λεπτά ήταν οι καθυστερήσεις αρχικά, θα υπάρξουν σίγουρα περισσότερες πλέον.

90+6

Διακοπή για τραυματισμό του Χριστογεώργου.

90+5

Επιθετικό φάουλ.

90+5

Οζντόεφ εκτελεί, κόντρα στο τείχος, κόρνερ.

90+4

Φάουλ σε επικίνδυνη θέση για τον ΠΑΟΚ, εκτός περιοχής και λίγο αριστερά.

ΠΑΟΚ – ΟΦΗ: Η χαμένη ευκαιρία του Φούντα (video)

ΠΑΟΚ – ΟΦΗ 1-1: Ισοφάριση με εξαιρετική προβολή του Φούντα (video)

90+3'

Kεφαλιά Λόβρεν από κόρνερ, μπλόκαρε ο Χριστογεώργος!

90+1'

Επτά λεπτά καθυστερήσεις!

87

Νέιρα αντί Φούντα.

86

Ο Τάισον σκοράρει με σουτ, στο ημικύκλιο, η μπάλα βρίσκει στον Μουργκ, αλλάζει πορεία και μπαίνει στα δίχτυα, αλλά ο Αυστριακός είναι σε θέση οφσάιντ!

86

Τρέχει και δεν φτάνει τώρα ο ΠΑΟΚ, αλλά ο ΟΦΗ είναι επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις!

79

Ο Σενγκέλια εκτελεί φάουλ από δεξιά, η μπάλα φεύγει από τα χέρια του Κοτάρσκι και ο Σαλσέδο, μετά την ασίστ στο 1-1, κάνει ο ίδιος το 1-2!

Σαλσέδο, η χρυσή αλλαγή!

79

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο ΟΦΗ! 1-2!

78

Ψυχρολουσία για τον ΠΑΟΚ, αποδίδουν οι αλλαγές του Ράσταβατς!

77

Ο Σαλσίδο περνάει τους πάντες από δεξιά, γυρίζει στη μικρή περιοχή για τον Φούντα, που προλαβαίνει τον Λόβρεν και σκοράρει!

77

ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο ΟΦΗ!

76

Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ: Καμαρά αντί Σβαμπ, Ζίβκοβιτς αντί Ντεσπόντοφ.

74

Αλλαγή για τον ΟΦΗ: Σαλσίδο αντί Γιουνγκ.

73

Διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Αρχικά ο Τάισον γυρίζει από δεξιά, ο Χριστογεώργος αποκρούει, στη συνέχεια ο Οζντόεφ σουτάρει και τον κόβει ο Καραχάλιος!

72

Σέντρα Μπάκιτς από δεξιά, στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα πέφτει στον Γιουνγκ από καλή θέση, και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ!

69

Δυνατό μακρινό σουτ του Σβαμπ, δίπλα από το δεξί δοκάρι.

65

Ο Φούντας από το κόρνερ του Σενγκέλια σχεδόν στο πέναλτι, το γυριστό, άουτ.

65

Κόρνερ κερδίζει ο Φούντας, τον έκοψε ο Λόβρεν.

64

Μπάκιτς αντί Μπαΐνοβιτς στη μεσαία γραμμή.

64

Γκονθάλεθ αντί Μαρινάκη στο δεξί άκρο της άμυνας.

56

Πολλές κάθετες μπαλιές από πλευράς ΠΑΟΚ, όταν ο ΟΦΗ παίζει ψηλά, από εκεί προέκυψε η φάση του Μουργκ και το ακυρωθέν γκολ, ενώ τώρα ο Ντεσπόντοφ για λίγο δεν πρόλαβε την έξοδο του Χριστογεώργου.

51

Δεν μετράει το γκολ! Παραμένει το 1-0!

50

Ελέγχεται η φάση για οφσάιντ του σκόρερ.

49

Κάθετη του Ότο, ο Τισουντάλι κοντρολάρει και εκτελεί με το δεξί!

49

Τισουντάλι!

49

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!

48

Ο Μουργκ μπαίνει στον άξονα, σουτάρει με το αριστερό, πάνω στον Χριστογεώργο!

Καμία αλλαγή.

46

Ξεκίνησε το β'.

ΠΑΟΚ – ΟΦΗ 1-0: Ο Ντεσπότοφ με τρομερή εκτέλεση φάουλ ανοίγει το σκορ (video)

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Ο ΟΦΗ, έχασε τα 2 φετινά ματς στα οποία βρέθηκε πίσω στο α' μέρος φέτος.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Ο ΠΑΟΚ έχει μόνο νίκες, στα τρία προηγούμενα φετινά ματς που προηγήθηκε στο ημίχρονο και συνολικά είναι αήττητος στα τελευταία 25, που είχε προηγηθεί μετά τα πρώτα 45', από την ήττα από τον Ολυμπιακό, στις 5/4.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

64.7% κατοχή ο ΠΑΟΚ.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

14-8 τελικές, 3-3 οι εύστοχες.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Ο ΠΑΟΚ προηγείται 1-0 μετά τα πρώτα 45', με το εκπληκτικό γκολ του Ντεσπόντοφ.

45+1

Πολιορκία στην εστία του ΟΦΗ, ο Σβαμπ αστοχεί με το αριστερό από καλή θέση!

ΠΑΟΚ – ΟΦΗ: Κεφαλιά Κόλεϊ, μπλοκάρει ο Χριστογεώργος! (video)

42

Ο Ντεσπόντοφ, είχε ανοίξει το σκορ και στο περσινό ματς του ΠΑΟΚ με τον ΟΦΗ στην Τούμπα (4-0), τον Ιανουάριο, ενώ είχε και 2 ασίστ σε εκείνο το ματς!

40

Νέα ευκαιρία με Γκόμεζ από αριστερά και άστοχο σουτ!

Τρελός ρυθμός!

38

Ο Κωνσταντέλιας στην επόμενη φάση μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει άστοχα!

37

Ο Γιουνγκ στην αντεπίθεση, τον κόβει ο Γκόμεζ στην περιοχή!

37

Πρώτο γκολ του Βούλγαρου στο φετινό πρωτάθλημα, 11ος που σκοράρει με τον ΠΑΟΚ φέτος!

36

Ο ΠΑΟΚ κερδίζει φάουλ αρκετά μέτρα εκτός περιοχής, ο Ντεσπόντοφ εκτελεί και στέλνει την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Χριστογεώργου, που δεν μπορούσε να φτάσει εκεί, παρά το γεγονός ότι ακούμπησε την μπάλα! Τρομερό γκολ!

35

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο ΠΑΟΚ!

35

ΠΑΟΚ – ΟΦΗ: Δοκάρι ο Κωνσταντέλιας! (video)

32

Σέντρα Κωνσταντέλια, κεφαλιά Κόλεϊ, στα χέρια του Χριστογεώργου.

31

Ημίωρο χωρίς γκολ.

30

7-6 οι τελικές.

28

Άλλο ένα σουτ του Κωνσταντέλια, από αριστερά εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Χριστογεώργος.

27

Ο Γιουνγκ στον άξονα, σουτάρει από μακριά αλλά ψηλά.

24

ΠΑΟΚ – ΟΦΗ: Ο Λουτσέσκου παρακολουθεί από τις σουίτες την αναμέτρηση (video)

21

Δοκάρι ο ΠΑΟΚ με Κωνσταντέλια! Ο νεαρός άσος μπήκε στην περιοχή, σούταρε με το δεξί, αλλά ήταν άτυχος!

21

Επέλαση του Φούντα, αλλά δεν δίνει την μπάλα αριστερά και κόβεται μέσα στην περιοχή.

Τις κόντρες ψάχνουν οι Κρητικοί.

19

Μία επικίνδυνη σέντρα του Αποστολάκη, έκοψαν οι γηπεδούχοι.

18

4-1 οι τελικές.

16

63% κατοχή ο ΠΑΟΚ.

13:44
ΠΑΟΚ πρέπει αν αμυνθεί μια και η ομάδα: "ΟΦΗ" κέρδισε φάουλ σε καλή θέση.
14

Πολλές πρωτοβουλίες από τον Κωνσταντέλια ως τώρα.

13:00
ΟΦΗ στο ελεύθερο.
11:47
ΠΑΟΚ κερδίζει φάουλ.
12
Σβαμπ, Στέφαν

Ο Στέφαν Σβαμπ απείλησε με την κεφαλιά. Η μπάλα άουτ, πρώτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ.

11:08
Αλέξανδρος Τσακαλίδης καταλόγισε το ελεύθερο.
Ντεσπόντοφ, Κιρίλ
Kόρνερ κέρδισε η ομάδα: "ΠΑΟΚ" στην πόλη: "Θεσσαλονίκη".Στην εκτέλεση ο Κιρίλ Ντεσπόντοφ.
9:33
ΟΦΗ θα κάνει το πλάγιο.
Γιουνγκ, Άντριου
Σε θέση οφσάιντ οι παίχτες (ΟΦΗ) στο στάδιο: "Στάδιο Τούμπας".
7:57
Πλάγιο σε πλεονεκτική θέση υπέρ της ομάδας: "ΠΑΟΚ".
11

Πολιορκία στην περιοχή του ΟΦΗ με σερί κόρνερ.

7:33
Πλάγιο υπέρ της ομάδας: "ΟΦΗ" στο στάδιο: "Στάδιο Τούμπας".
7:17
ΟΦΗ κερδίζει το πλάγιο.
6:55
Πλάγιο υπέρ της ομάδας: "ΟΦΗ".
6:33
ΟΦΗ έχει την κατοχή μπάλας με αυτό το κερδισμένο πλάγιο.
5:50
Πλάγιο υπέρ της ομάδας: "ΠΑΟΚ".
6

Ο Ότο δεξιά, ο Γκόμεζ αριστερά στην άμυνα του ΠΑΟΚ, Ντεσπόντοφ και Κωνσταντέλιας αντίστοιχα στα άκρα της επίθεσης.

4:38
Φάουλ για: "ΠΑΟΚ" .
3:59
Αλέξανδρος Τσακαλίδης καταλογίζει φάουλ υπέρ: "ΟΦΗ".
3:23
Φάουλ για ΠΑΟΚ. Ευκαιρία για επίθεση.
1:57
Στην πόλη "Θεσσαλονίκη" η ομάδα: "ΠΑΟΚ" κερδίζει φάουλ. Ευκαιρία για επίθεση.
5

Ο ΟΦΗ ανταποκρίνεται και προσπαθεί να βγει στην αντεπίθεση.

2

Πιέζει από νωρίς ο ΠΑΟΚ.

1:01
Αλέξανδρος Τσακαλίδης καταλογίζει πλάγιο υπέρ της ομάδας: "ΟΦΗ".
0:21
ΠΑΟΚ έχει το πλάγιο.
Έναρξη Αγώνα

Σε μπουθ στα...ορεινά της Τούμπας, θα παρακολουθήσει το ματς ο Λουτσέσκου.

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

O Ράζβαν Λουτσέσκου δεν θα είναι στον πάγκο του ΠΑΟΚ λόγω τιμωρίας, αντ' αυτού ο βοηθός του, Τζανπάολο Καστορίνα.

Διαιτητής: Τσακαλίδης

Βοηθοί: Κόλλιας, Μπούξμπαουμ

Ο Ράζβαν Λουτσέσκου έχει νικήσει τον Μίλαν Ράσταβατς και τις οκτώ φορές που έχουν έρθει αντιμέτωποι. Ο Σέρβος κόουτς, έχει μία νίκη σε 13 ματς στην καριέρα του κόντρα στον ΠΑΟΚ.

Ο ΟΦΗ, έχει κερδίσει μόνο ένα από τα 47 εκτός έδρας παιχνίδια με τον ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα, με 2-1 το 1993. Έχει χάσει εννέα από τα τελευταία δέκα ματς στην Τούμπα (1 ισοπαλία) και δεν σκόραρε καν στα οκτώ.

Μεγάλος πλουραλισμός στην επίθεση των δύο ομάδων. Ο ΠΑΟΚ έχει τους περισσότερους διαφορετικούς σκόρερ στο πρωτάθλημα (10), ο ΟΦΗ έχει σκοράρει με 9 διαφορετικούς παίκτες.

Για τον ΟΦΗ, ο Ράσταβατς κάνει δύο  αλλαγές σε σχέση με το ματς κόντρα στον Παναθηναϊκό. Μαρινάκης αντί Γκονθάλεθ στην άμυνα και Αποστολάκης αντί Νους στα άκρα της επίθεσης.

Πολλές αλλαγές για τον ΠΑΟΚ, σε σχέση με το ματς κόντρα στην ΑΕΚ: Κόλεϊ αντί Κετζιόρα και Γκόμεζ αντί Μπάμπα στην άμυνα, Ντεσπόντοφ και Κωνσταντέλιας αντί Ζίβκοβιτς και Τάισον αντίστοιχα στα άκρα, αλλά και Τισουντάλι αντί Τσάλοφ στην επίθεση. Σε σχέση με το ματς με Βικτόρια Πλζεν, έμειναν εκτός οι Σάστρε, Κετζιόρα, Καμαρά, Μπακαγιόκο, Ζίβκοβιτς, Τάισον και Τόμας.

Ο ΟΦΗ προέρχεται από την ήττα κόντρα στον Παναθηναϊκό εντός έδρας, στο ντεμπούτο του Μίλαν Ράσταβατς. Εκτός έδρας όμως είναι αήττητος στα τρία τελευταία ματς, έχοντας μάλιστα ως φιλοξενούμενος τα δύο από τα τρία φετινά του τρίποντα, με Βόλο και Πανσερραϊκό.

Αν κερδίσει ο ΠΑΟΚ, μένει μόνος πρώτος στην κορυφή, μετά την ισοπαλία του Άρη στο ΟΑΚΑ.

O ΠΑΟΚ προέρχεται από τις ισοπαλίες με ΑΕΚ και Βικτόρια Πλζεν σε Ελλάδα και Ευρώπη. Εντός έδρας, δεν έχει κερδίσει στα δύο τελευταία ματς πρωταθλήματος, κόντρα σε Παναθηναϊκό και Άρη, στα οποία δεν πέτυχε γκολ.

Οι ενδεκάδες:
ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Κοτάρσκι - Γκόμεζ, Λόβρεν, Κόλεϊ, Ότο - Σβαμπ, Οζντόεφ -  Μουργκ,  Κωνσταντέλιας, Ντεσπόντοφ - Τισουντάλι.

ΟΦΗ (Ράσταβατς): Χριστογεώργος - Μαρινάκης,  Χριστόπουλος, Λαμπρόπουλος, Χατζηθεοδωρίδης - Μπαΐνοβιτς, Καραχάλιος - Σενγκέλια, Αποστολάκης, Φούντας - Γιουνγκ.

Φίλες και φίλοι καλησπέρα σας. Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον ΟΦΗ (21:00, Novasports Prime) για την 9η Αγωνιστική της Stoiximan Super League και από εδώ θα γίνει ο σχολιασμός του ματς λεπτό προς λεπτό.