Παναθηναϊκός – Chelsea VIDEOS

Παναθηναϊκός
Ολυμπιακό Στάδιο Σπύρος Λούης 24 Οκτωβρίου 19:45
Chelsea
Ντέμης για Παναθηναϊκό: “Ρίσκαρε ο Αλόνσο με τις αλλαγές – Αγχωμένος στο δεύτερο ημίχρονο” (video)
Το παιχνίδι ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Παναθηναϊκό μπήκε στο "μικροσκόπιο" της εκπομπής Monday FC των καναλιών Novasports και ο Ντέμης Νικολαΐδης σχολίασε όσα έγιναν στο Ηράκλειο.
Μπόρατς – Παναθηναϊκός 1-1: Ισοφαρίζει με κεφαλιά του Ντεσπότοβιτς (video)
Στο 50’ μετά από στημένη εκτέλεση φάουλ ο Ντεσπότοβιτς παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα χωρίς να αφήνει περιθώρια στον Ντραγκόφκσι να αντιδράσει. Το σκορ είναι 1-1.
ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ
Ιωαννίδης: «Απίστευτη πρόκριση λόγω της ποιότητας του αντιπάλου» (video)
Ο Φώτης Ιωαννίδης μίλησε στο Novasports.gr και τον Γιώργο Αργυρόγλου για την πρόκριση του Παναθηναϊκού επί της Λανς και εξήρε τη σημασία της ενόψει της συνέχειας των ευρωπαϊκών υποχρεώσεων των «πρασίνων».
Παναθηναϊκός – Λανς: Το πέναλτι που κέρδισε η Λανς και έπιασε ο Ντραγκόφσκι (video)
Τεράστια επέμβαση από τον Ντραγκόφσκι στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης. Εξαιρετική συνεργασία των παικτών της Λανς, ο Ντα Κόστα τσιμπάει την μπάλα από τον Μλαντένοβιτς και ο διαιτητής δείχνει την άσπρη βούλα. Ο Σοτοκά αναλαμβάνει την εκτέλεση, με τον Πολωνό τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού να πέφτει στην αριστερή του γωνία και να «σβήνει» την ευκαιρία των Γάλλων!