Malmo FF
Ελέντα Στάδιο 24 Οκτωβρίου 22:00
Ολυμπιακός
Πλάνα από την τελευταία πρoπόνηση του Ολυμπιακού στη Σουηδία (video)
Στη Σουηδία ο Ολυμπιακός του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ φιλοξενείται από τη Μάλμε (24/10, 22:00, MC Novasports.gr) για την τρίτη αγωνιστική της League Phase του Europa League. Δείτε πλάνα από την τελευταία προπόνηση των Πειραιωτών.
Ολυμπιακός – Μπράγκα : 3-0 (Highlights)
Καταιγιστικός κατά διαστήματα και ασταμάτητος όταν ανέβασε την πίεσή του, ο Ολυμπιακός νίκησε 3-0 την Μπράγκα στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι του στο Γιουρόπα Λιγκ! Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα
Ολυμπιακός – Μπράγκα : Αποθέωση για Μεντιλίμπαρ και Μουζακίτη! (vid)
Ο Μεντιλίμπαρ που δίνει ώθηση στα όνειρα του Ολυμπιακού και ο νεαρός Μουζακίτης που έζησε απόψε το όνειρό του, αποθεώθηκαν απόψε μετά τη λήξη του νικηφόρου αγώνα κόντρα στη Μπράγκα στο Φάληρο
Ολυμπιακός – Μπράγκα 2-0 : Πίεση, επέλαση (Ροντινέι) και εκτέλεση από Έσε! (vid)
Ο Ολυμπιακός, θυμίζοντας την ομάδα που προ μηνών κατέκτησε το Κόνφερενς Λιγκ, μπήκε με φόρα στο 2ο ημίχρονο αιφνιδιάζοντας με την πίεσή του την Μπράγκα! Στο 53' ο Ροντινέι κάνει μια εντυπωσιακή κούρσα από τα δεξιά. Η μπαλιά του κάπου κοντράρει και στην πορεία της ο ¨Εζε ερχόμενος από πίσω κάνει το 2-0 μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς
Ολυμπιακός – Μπράγα 1-0 : Ποιoς άλλος; Ο Ελ Κααμπί εκτελεί στο 45′ (vid)
O Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ στο Φάληρο σε ένα κομβικό σημείο! Στο φινάλε του ημιχρόνου ο Ζέλσον Μαρτίνς έστρωσε στον Ελ Κααμπί κι ο Μαροκινός από το ύψος της περιοχής στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, "ανοίγοντας "τον φετινό Ευρωπαϊκό του λογαριασμό!
Ολυμπιακός – Μπράγκα : Μεγάλη απόκρουση του Τζολάκη σε σουτ του Όρτα! (vid)
Στο 38ο λεπτό η Μπράγκα δημιούργησε την πιο μεγάλη ευκαιρία στο Φάληρο καθώς ο Ρικάρντο Όρτα βρέθηκε μόνος, από πλάγια θέση, απέναντι στον Τσολάκη με τον Έλληνα γκολκίπερ του Ολυμπιακού να πραγματοποιεί μια μεγάλη όσο και σωτήρια απόκρουση!
Ολυμπιακός – Μπράγκα : Επέλαση του Ροντινέι και μεγάλη απόκρουση του Ματέους (vid)
Μια από τις καλύτερες ευκαιρίες του Ολυμπιακού στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με την Μπράγκα δημιουργήθηκε από τον Ροντινέι στο 25ο λεπτό. Ο Βραζιλιανος που και πάλι ξεκινά σε επιθετικό ρόλο, έφυγε από τα δεξιά και μπαίνοντας με ταχύτητα σούταρε αναγκάζοντας τον γκολκίπερ να αποκρούσει με υπερένταση!
Ολυμπιακός – Μπράγκα : Τα πρώτα χειροκροτήματα στον Μουζακίτη (vid)
Μια από τις πιο ευχάριστες νότες στο αποψινό ματς του Ολυμπιακού με την Μπράγκα είναι ο νεαρός Μουζακίτης στο πρώτο Ευρωπαίκό του παιχνίδι με την μεγάλη ομάδα των "ερυθρόλευκων". Ο μικρός ξεκίνησε καλά στη μεσαία γραμμή κι ο κόσμος τον αποθεώνει!
Ολυμπιακός – Μπράγκα : Σκόραρε ο Ελ Κααμπί αλλά ακυρώθηκε το γκολ! (vid)
Μπήκε δυνατά στο ματς ο Ολυμπιακός και κατάφερε να βρει δίχτυα μόλις στο 5ο λεπτό, όμως το γκολ του Ελ Κααμπί ακυρώθηκε καθώς στο ξεκίνημα της φάσης έφυγε από θέση οφσάιτ ο Ζέλσον Μαρτίνς