Άρης-Καρδίτσα 69-74: Με ανατροπή από το μείον 18

Η Καρδίτσα με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο νίκησε τον Άρη που έπαιξε χωρίς 4 παίκτες.

Η Καρδίτσα αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, με διαφορά 18 πόντων, νίκησε τον Άρη με 69-74 σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο “Nick Galis Hall”. Η ομάδα του Γιάννη Καστρίτη είχε 4 απόντες (Τολιόπουλος, Χοτζ, Λαζέφσκι και Χατζηδάκης) και έδειξε προβληματική εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Άρης ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο, η Καρδίτσα ήταν ανώτερη σε όλα τα επίπεδα και τέσσερις παίκτες τελείωσαν το παιχνίδι με διψήφιο αριθμό πόντων.

Η διαφορά έφτασε στο +18 (50-32) στο 24, ενώ η συνέχεια του αγώνα ανήκε ολοκληρωτικά στην Καρδίτσα η οποία στα τελευταία 16 λεπτά της αναμέτρησης έκανε επιμέρους σκορ 19-42! Ο Άρης σημείωσε, μόλις, έξι στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα…

Τα δεκάλεπτα: 26-13, 43-30, 53-48, 69-74