Ρουμανία – Γεωργία 3-0: Προκρίθηκε στους «8» (highlights)

Η Ρουμανία, επικράτησε εύκολα της Γεωργίας, για τη φάση των «16» του Euro Minifootball, που γίνεται στο Σαράγεβο.

Οι Ρουμάνοι, πήραν έτσι το εισιτήριο για τους «8» της διοργάνωσης, όπου θα αντιμετωπίσουν μία εκ των Βοσνίας και Τσεχίας.

Η Ρουμανία, προηγήθηκε νωρίς στο σκορ και συγκεκριμένα στο 5ο λεπτό, με το γκολ του Ούνγκουρ.

Ο Νετσίτα, διπλασίασε τα τέρματά της, στο 33ο λεπτό, ενώ οι Γεωργιανοί, έχασαν μεγάλη ευκαιρία να ξαναμπούν στο ματς, στο 37′, όταν ο Μανγκοσβίλι αστόχησε σε πέναλτι.

Έτσι, ο Μοτσάνου με το 3-0 στο 45ο λεπτό, έδωσε θριαμβευτικό τόνο στη νίκη της Ρουμανίας.