Δανία-Σουηδία 2-1: Χορταστικό φιλικό… (highlights)

Σε φιλικό ματς στο «Πάρκεν» της Κοπεγχάγης, η Δανία νίκησε την Σουηδία με 2-1.

Ένα εξαιρετικό παιχνίδι, με πολύ καλό ρυθμό, πολλές ευκαιρίες και δυνατές μονομαχίες.

Η Δανία προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό, όταν μετά από κόρνερ του Έρικσεν με προβολή ο Χόιμπιεργκ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Η Σουηδία είχε άμεση απάντηση καθώς έκανε το 1-1 στο 9ο λεπτό, με ωραία προσπάθεια και σουτ του Ίσακ μέσα από την περιοχή.

Το ματς κρίθηκε στο 86’ με ένα σουτ-ποίημα από τον Κρίστιαν Έρικσεν που άφησε «άγαλμα» τον Ρόμπιν Όλσεν.

Εξαιρετικό ντεμπούτο για τον Ελίασον της ΑΕΚ, ο οποίος είχε πολύ καλή απόδοση, χάνοντας μια καλή ευκαιρία στο 60’ με το σουτ του να σταματά στον Ρόνοφ.

Έγινε αλλαγή στο 85’ αφήνοντας την θέση του στον Χολμ.